Chci se stát trenérem kondičního běhu Českého atletického svazu

Základní informace

Oficiální trenérský kurz Českého atletického svazu „Trenér kondičního běhu“ je správnou volbou nejen pro ty z vás, kteří si život bez běhání už neumí představit a chtěli by svůj běžecký um a kondici rozvíjet, ale také pro ty, kteří chtějí umění běhání a jeho hodnoty předávat dál. Absolvent kurzu, vedený zkušenými profesionálními lektory s odpovídajícím vzděláním a reprezentačními zkušenostmi, v jeho průběhu získá množství zasvěcených informací a běžeckých zážitků a po úspěšném složení zkoušek mu bude udělen Certifikát Trenéra kondičního běhu Českého atletického svazu jako doklad o získané kvalifikaci. Udělením certifikátu se absolvent zároveň stane členem oficiální databáze trenérů Českého atletického svazu a může čerpat všech výhod s tím spojených.

Materiály ke stažení

Máte dotaz, potřebujete poradit?


kontaktujte nás na emailu cbk@ceskybeh.cz


Aktuality

 • 25.5.2017

  Proběhlo druhé školení trenérů kondičního běhu - ohlasy účastníků a fotogalerie

  "Z mého pohledu kurz maximálně splnil má veškerá očekávání, ucelil jsem si znalosti nejen ze samotného běhání, ale především ostatních aspektů, které ho přímo i nepřímo ovlivňují. Přednášky byly věcné, odborné a velmi srozumitelně prezentované, doplněné o skripta." - Marek V.

  "Za sebe musím kurz zhodnotit velmi kladně. Mimo zkušeností, vědomostí a zážitků jsem zde získala i nové přátele. Potvrdilo se, že běžci jsou prostě fajn lidi:-). Jestli se bude konat v budoucnu i nějaký doškolovací seminář, velmi ráda se ho zúčastním." - Karolína H.

  "Na kurz mám jen slova chvály. Moc se mi tam líbilo a opravdu nemám co vytknout. Málokdy se stane, že se člověk vůbec při učení nenudí! Všechna témata byla velice zajímavá a odpřednášená tak poutavě, že jsem udržela 100% pozornost a ani na chvilku neuhýbala v myšlenkách jinam. Ubytování a strava bylo naprosto vyhovující, organizace kurzu přesně promyšlená bez zbytečných prostojů...Lektoři jsou skvělá parta a je to na nich znát. Jsou zapálení pro věc a je vidět, že nám chtějí informace zajímavou formou předat. " - Lenka K.

  "Kritizovat moc není co, chválit snad všechno. Super lidi na straně školitelů i školených, kteří měli zájem o obor, nádherné prostředí vně i uvnitř, výborná domácí strava dostatečného množství, nemám co dodat. Kurz mi v kostce ukázal, co všechno je „běhání“ a že běhání je nejen běhání a zcela naplnil či spíše předčil má očekávání." - Richard B.

  Další fotografie naleznete ZDE.

 • 26.4.2017

  Hodnocení účastníků prvního školení

  „Víkend byl super, musím říci, že předčil má očekávání!“ – Jan J.

  „…takhle nabitým kurzem o běhání jsem ještě neprošla. Byli jste všichni skvělí. Moc děkuji za to, jak jste se o nás starali a že jste byli všichni pořád usměvaví.“ – Veronika Š.

  …za mou osobu je hodnocení velice snadné, neboť vidím vše jednoznačně na 1. Ubytování, zázemí naprosto komfortní a dostatečné, stravování bylo výborné, a to jak kvalitativně, tak i kvantitativně. Organizace kurzu byla perfektní, nebyly žádné nesmyslné prostoje apod. Co se týče obsahu kurzu, byl a jsem zcela nadšen, v takovém obsazení bych na kurzu strávil klidně týden. Skripta v kombinaci s knihou jsou podkladem z mého pohledu dostatečným. Lektoři byli všichni perfektní, myslím, že ani není třeba někoho vyzdvihovat, protože se úroveň držela na perfektní úrovni u všech. Bylo mi i osobním potěšením s lektory se seznámit a poznat je. Atmosféra byla výborná. Celkově tedy z mé strany obrovská pochvala.“ – Ladislav P.

   

   

 • 26.4.2017

  Fotogalerie z prvního školení trenérů kondičního běhu Českého atletického svazu

  Další fotografie z prvního školení trenérů kondičního běhu najdete ZDE .

   

 • 24.4.2017

  Dubnové školení očima lektora Aleše Tvrzníka

  První kurz Trenéra kondičního běhu úspěšně za námi!

  I přes vyloženě aprílové počasí, kdy se v podhůří Jizerek prakticky v pravidelných intervalech střídalo slunečno s deštěm a hustou sněhovou vánicí, se historicky první víkendový kurz pod záštitou Českého atletického svazu vydařil po všech stránkách. Především se sešla skupina nadšených lidí, kteří nejen že sami rádi běhají, ale už i kondiční běžce trénují nebo brzy  budou. Potěšitelný je i fakt, že se kurzu zúčastnili i zástupci z řad obchodníků se sportovním vybavením, jejichž cílem je zkvalitňování služeb a poradenství pro jejich běžecké zákazníky. Jak vidno, i v této oblasti se u nás začíná blýskat na lepší časy, což je určitě dobře. Brzy po zahájení kurzu bylo jasné, že účastníci na kurz nepřijeli jen z formálních důvodů pro certifikát, ale chtějí se skutečně něco nového dozvědět a naučit. V Penzionu Vital s ideálními podmínkami pro sport a regeneračním zázemím je čekal nabitý program teoretických i praktických lekcí. Ambicí kurzu nebylo během jednoho víkendu účastníky naučit všechno a téměř ze dne na den z nich tak „vyrobit“ zkušené trenéry profesionály, ale zorientovat je v základech práce se svěřencem, běžecké anatomii, fyziologii, řízení tréninku, techniky běhu, běžecké výživě, ve výběru běžecké obuvi a dalších důležitých aspektech přípravy kondičního běžce. Špičkoví lektoři s bohatou praxí ve svých oborech se jak ve svých přednáškách, tak i v praktických lekcích zaměřených na běžecké rozcvičení, posilování, strečink i kompenzační cvičení, snažili kromě úplných základů jejich oborů vyzdvihnout i odlišnosti v tréninku kondičního běžce a účastníky připravit na práci s budoucím klientem. I přes náročný program celým víkendem prolínala pohodová atmosféra s diskusemi na nejrůznější běžecká témata. V samotném závěru kurzu čekalo účastníky vyhodnocení vlastního videozáznamu běhu „svého klienta“ včetně závěrečného písemného testu.

   

  Všem úspěšným absolventům přejeme hodně úspěchů a  radosti při vedení svých svěřenců a jejich svěřencům potom mnoho naběhaných kilometrů ve zdraví a pohodě. Jelikož je již i další jarní kurz zcela obsazen, připravujeme podzimní termíny, které brzy zveřejníme.

   

   

Termíny kurzů

Termín Místo Lektoři Kapacita Cena
21.4.2017 - 23.4.2017 Pension Vital Aleš Tvrzník 15/15 4 900 Kč Na termín se již není možné přihlašovat
19.5.2017 - 21.5.2017 Pension Vital Aleš Tvrzník 15/15 4 900 Kč Na termín se již není možné přihlašovat
13.10.2017 - 15.10.2017 Pension Vital, Jizerské hory Aleš Tvrzník a kolektiv 15/15 4 900 Kč
Termín je plně obsazen
3.11.2017 - 5.11.2017 Pension Vital, Jizerské hory Aleš Tvrzník a kolektiv 15/15 4 900 Kč
Termín je plně obsazen
17.11.2017 - 19.11.2017 Pension Vital, Jizerské hory Aleš Tvrzník a kolektiv 15/15 4 900 Kč
Termín je plně obsazen